• Nikdy neplaťte předem poplatky za půjčku.
  • Půjčí mi banka po insolvenci?
  • Na jaké účely si můžete vzít hypotéku? Lze to bezúčelově?
  • Existuje řešení, jak se vyhnout dražbě nemovitosti?
  • Je nákup kryptoměn investice nebo spekulace?
  • Udělat si z půjčky finanční rezervu? Předplatit si splátky?
  • Mohu si vzít půjčku v insolvenci? A mohu si jí vzít po insolvenci?
  • Spotřebitelská půjčka lze předčasně splatit za jasných pravidel!
  • Hypotéky zlevňují! Už čtvrtý měsíc po sobě!
  • Jaké produkty nebo řešení hledají klienti v nebankovním sektoru?
  • Půjčka na rekonstrukci a bydlení přes internet není problém


19.01.2021

Dobrá zpráva pro lidi zvažující insolvenci – v 2021 je se na co těšit.

zlepšení - růst

Vláda v listopadu 2020 schválila novelu zákona o insolvenci (oddlužení). Ta zlepšuje podmínky pro v budoucnu nové “insolventy”. Toto zlepšení se týká času. Pokud bude příslušný zákon schválen i v parlamentu a senátu, pak by se v roce 2021 (pravděpodobně od 1. července), mohla insolvence významně zkrátit. Ze současných 5 na pouhé 3 roky. A to pro všechny, tedy jak zaměstnance tak OSVČ.

Jak dlouho trvá insolvence (oddlužení)

Podle aktuálně platných zákonů, je maximální délka insolvence (oddlužení), 5 roků. Po tu dobu, byste měli splácet svoje dluhy (podle svých možností – určitě nejméně minimální splátku, ideálně alespoň 30% dluhů). Takovou změnu obecná veřejnost vnímá pozitivně. Za to, že je to krok dopředu hovoří i fakt, že ve vyspělejších zemích jsou insolvence kratší než 5 let.

14.01.2021

Chcete si zvelebit nemovitost? Dnes vše vyřešíte velmi pohodlně.
online žádostí – k půjčce na rekonstrukci bydlení. Nic neobvyklého.

pohodlí s notebookem v posteli

V případě nákupu nového vybavení nebo rekonstrukce se obvykle nežádá o klasické hypotéky. Ty se týkají spíše výstavby nemovitosti nebo jejího koupě. Náklady na zvelebení již existující nemovitosti obvykle pokrývají takzvané spotřebitelské půjčky.

Nabídka je rozmanitá

Spotřebitelské půjčky jsou zajímavé svou rozmanitostí. Obecně lze říci, že vás limitují spíše vaše plány a možnosti vašeho bytu, než samotná nabídka různých poskytovatelů. Standardem je to, že částky začínají na několika desetitisících a končí na sumách statisícových. U některých poskytovatelů je atakována i milionová hranice. Na rekonstrukci tedy dostatečná suma.

U bank i nebankovních společností

Půjčit na rekonstrukci dnes dokážou nebankovní společnosti. Ke komu se uchýlíte, je v podstatě na vás. Bankovní segment se pyšní větší výhodností – tedy nižší úrokovou sazbou a nižším RPSN. Oproti tomu nebankovní společnosti mohou nabídnout mnohem jednodušší podmínky získání. Bonitu však mít musíte, tuto podmínku vyžaduje i zákon.


12.1.2021

Nový odklad splátek už se škraloupem

poradce a klient v těžké situaci

„Jsme odhodláni pomoci všem, kteří se kvůli dopadům pandemie ocitli v obtížné situaci. Je potřeba si ale uvědomit, že podle současných bankovních předpisů jsme povinni zveřejňovat všechny takové restrukturalizace v úvěrovém registru, což může mít vliv na poskytnutí případných půjček či úvěrů v budoucnu,“ sdělila Právu Zuzana Filipová, mluvčí Moneta Money Bank, která teď nabízí možnost odložení splátek úvěrů na tři měsíce.

Moratorium – zákonný odklad splátek už skončil a pravděpodobně další kvůli Covidu 19 nevznikne. Žádat o odklad dále lze. Banky i “nebanky” tvrdí, že klientům vyjdou vstříc. Tentokrát už, ale budou mít zájem na tom udělat z takové situace “prohřešek” zápisem do registru.

Podrobně o tom píšou novinky: https://www.novinky.cz/finance/


08.02.2020

Nikdy neplaťte předem poplatky za půjčku.

Dávejte pozor. Podvody s vybíráním poplatků předem, nejsou v roce 2020 historií.
Přejeme, ať se vám nepřihodí totéž co skokanovy na obrázku.

člověk skákající žralokovi do tlamy

“Nový” zákon o spotřebitelském úvěru platný od 1. prosince 2016 to definitivně zakazuje. Nejsme si jistí, zda to dříve zákon “povoloval”, ale pokud to zakázané bylo, tak nedostatečně! Od roku 2007 pamatujeme stovky sdělení od klientů, že zaplatili poplatek před získáním samotné půjčky. A hádejte co? Odpověď zda někdy uspěli, byla vždycky stejná. Bez jediné výjimky všichni o peníze přišli. Někteří z podvedených se stali našimi klienty. Naše komunikace byla s mnohými dlouhodobá. Doporučovali jsem, aby nahlásili věc policii.  A hádej to co? Nepamatujeme jediného klienta, který by nám (byť s odstupem času) sdělil, že podal trestní oznámení. A to někteří přišli o desítky tisíc.

Fakt, že podvedení lidé nehlásí tyto podvody policii, může být důvodem jejich existence v současnosti. Ano. I dnes, nám někteří “hlásí”, že zaplatili něco dopředu. A ano. Ani dnes se podvedeným nechce řešit věc s policii.

Pokud jste v tak nepříjemné situaci, že máte sklon udělat zoufalé rozhodnutí, protože se domníváte, že vám nic jiného nezbývá a říkáte si: “třeba to vyjde…” Ušetříme vám čas a peníze. Nevyjde! My považujeme tyto podvody za velice hrubé a nemorální. Doporučujeme hlásit toto jednání. Možná vám to vaše peníze nevrátí, ale můžete tím ochránit ostatní. Přečtěte si článek od policie.


04.02.2020 úterý

Půjčí mi banka po insolvenci?

… obecně se tvrdí, že to nevadí a banka vám úvěr po insolvenci poskytne, ale na co ukazuje praxe?

půjčka po insolvenci vyplacení exekucí, zavěšená tabule sděluje zprávu "je čas říct sbohem"

Půjčka po insolvenci, řešení dražeb, vyplacení exekucí na majetku, jsou nejčastější témata, na které se nás ptáte, když nás kontaktujete. Co se dnešního téma týče, máme výhradně zkušenosti od klientů, že banka po insolvenci nepůjčí. Ale proč, když se zdá, že pravidla jsou stanovena a ta hovoří opačně. V první řadě jde o to, že si pravidla poskytování půjček může stanovit každý věřitel sám a zákon ho nemůže nutit do půjčování klientům, kterým půjčovat nechce. Insolvence trvá 3 roky, 5 let, nebo déle. Může být kratší, pokud je dlužník schopen splácet tak, že 100% svých dluhů zaplatí za kratší dobu, pak není důvod splácet původních 5 let. Osobní bankrot končí ve chvíli, kdy jsou dluhy uhrazeny.

Pozn. novela insolvenčního zákona umožňuje rychlejší oddlužení při splacení minimálně 60% dluhů během 3 roků, to se vztahuje pouze na řízení započatá od 01.06. 2019.

Po skončení insolvence přichází na řadu dalších 5 let, kterých je člověk, jenž prošel bankrotem veden v insolvenčním rejstříku. Běžně by tedy po 10 ti letech peněžní ústav ani neměl vědět, že jste byl/a v osobním bankrotu. Banka by vám tedy měla půjčku po insolvenci poskytnout. Také proč by ne? Zvláštností však je, že nás kontaktují klienti, kteří insolvenci ukončili před 6 lety (11 let od jejího počátku) a samy říkají, že v bankách jim ukazují prstem směrem ke dveřím. Obecně se tedy tvrdí, že to nevadí a banka vám úvěr po insolvenci poskytne, ale realita ukazuje na opačnou praxi. Zkuste to s námi zde. Třeba s ručením nemovitostí vám nabídneme do 70% její hodnoty až na 20 let.

31.01.2020 pátek

Na jaké účely si můžete vzít hypotéku? Lze to bezúčelově?

Když peníze nejdou na nákup nemovitosti, její výstavbu nebo rozvoj, bankovní věřitel tuto skutečnost kompenzuje úrokem.

stavební materiál před rozestavěným domem, řešení exekucí a dražeb

Odpovědí je, že účel, na který si můžete vzít hypotéku může být klidně dovolená nebo cokoli chcete. Ale pouze pokud jste majitelem nemovitosti, kterou budete ručit. Hypoteční úvěry lze shrnout do typů; účelové a neúčelové. Jednoduše řečeno, v případě účelové hypotéky si klient s bankou předem stanovuje, na jaký účel může peníze použít a každý rozkóduje, že v případě neúčelové hypotéky tomu tak není.

Neúčelová, známá také jako „americká“ hypotéka, se neliší jen v tom, že vás banka nehlídá, kam peníze jdou, ale pochopitelně také v ceně. Tedy v úrokové sazbě. Jelikož zapůjčené peníze nejdou do rozvoje nemovitosti – její hodnota (okamžitě) neroste, bankovní věřitel tuto skutečnost kompenzuje úrokem. Pro banku je jednoduše výhodnější, když je hypotéka investovaná do nemovitosti (tedy účelová), jelikož tou klient ručí a nárůst hodnoty se bude hodit v momentě, kdyby klient nedodržel svůj závazek a hypoteční úvěr mu byl „zesplatněn“. Banka je tedy lépe krytá v případě účelové verze hypotéky.


K lednu 2020 jsme vystopovali cenu amerických BANKOVNÍCH hypoték od 3,95% do 7,69% p.a. podle doby fixace.

U
běžnější účelové hypotéky https://www.hypoindex.cz/hypoindex-vyvoj/ uvádí 2,34% p.a.

V obou zmíněných případech musejí být vaše registry klientských informací čisté jako slovo boží. Je-li tomu jinak, bankovní hypotéku nedostanete. Pak tu jsou nebankovní úvěry na bydlení, kde jsou tolerovány nejen registry, ale můžete touto půjčkou také vyřešit exekuce, které mohou být pro vaši nemovitost velmi nebezpečné. Zde můžete čekat úrok od 7% p.a., horní hranice se těžko dohledává, jelikož je často úvěrové společnosti neuvádí. V naší nabídce je to od 7 – 16% p.a. podle závažnosti řešeného případu a doby splatnosti. Klient informaci o výši úroku získá vždy včas, po zjištění potřebných informací ze strany věřitele, jelikož se mohou úvěrové případy velmi lišit. My v případě nebankovního úvěru s ručením nemovitosti nabízíme nejčastěji neúčelovou formu. Nezávaznou žádost vyzkoušejte zde.
V předchozích tématech jsme se věnovali např. tématům jako jsou: Půjčka po insolvenci a vyplacení exekucí …

20.12.2019 Pátek

Existuje řešení, jak se vyhnout dražbě nemovitosti?

Tržní cena se nerovná tržní hodnotě a tyto ceny se mohou výrazně lišit.

aukční kladívko na podložce

Řešení nedobrovolných dražeb a vyplacení exekucí jsou stále aktuální témata. Na dnešní otázku zní odpověď: Někdy ANO! Na konci tohoto článku zjistíte, jak postupovat, když vám hrozí dražba nemovitosti. Mnoho lidí se již setkalo na vlastní kůži s hrozbou či dokonce zrealizováním aukce majetku. Taková situace může nastat z různých důvodů. V našem případě se budeme věnovat pouze případům, které mají stejný jmenovatel – dluh. Nesplácenou půjčku nebo závazek, který převzal exekutor a následně vyhlásil NEDOBROVOLNOU dražbu nemovitosti.

Poznámka: aukce a dražba je v českém jazyce totéž.

Do aukce se jde pod hranicí tržní hodnoty a čeká se, kam se může cena vyšplhat přihazováním ze strany účastníků dražby. Okolo dražby můžete slyšet termíny jako: určení ceny nemovitosti, ocenění, nejnižší podání, dražební jistota atd. Těm se dnes věnovat nebudeme. Řekneme si laicky, jak je u nás zvykem, obecné informace pro pochopení, jestli lze této situaci předejít.

Pro lepší pochopení (aby článek nezněl jako “právničina”) se budeme držet pouze jádra věci. Tržní cena nemovitosti je ta, za kterou prodáte svůj byt, dům, pozemek.., kdybyste je prodali dnes, bez možnosti hledat nejlepšího kupce. Z toho vyplývá, že tržní cena se nerovná tržní hodnotě a tyto ceny se mohou i výrazně lišit. Navíc se obě tyto ceny budou lišit od ODHADU ceny nemovitosti. Nezávislý odhadce ocení vaší nemovitost na 1 000 000 Kč a kdybyste se dostali do situace, že nemovitost budete muset prodat ihned – “ještě dnes”, je možné že se dostanete na prodejní cenu 600 – 700 000,- Kč, nebo na tak nízké nabídky, že prodej nebudete chtít ani realizovat.

Zkrátka likvidita nemovitostí je minimální a může se i stát, že některé jsou v tomto ohledu nezpeněžitelné. A to je právě důvod, proč budete hledat řešení, jak se vyhnout dražbě nemovitosti. Aby se vám nestalo, že se vaše nemovitost prodá extrémně pod cenou. Další děsivý případ je, že se prodá za cenu, která nepokryje dluhy – “barák” bude pryč, některé dluhy však zůstanou.

Příklad: odhad nemovitosti 1 000 000,- Kč, nominální hodnota dluhů a nákladů 800 000,- Kč. Bude-li prodej prostřednictvím nedobrovolné dražby, je dost možné, že vám část dluhů zůstane, společně s exekucemi. Když prodej vezmete do vlastních rukou, vyhnete se tím nejen nákladům na dražbu, ale také riziku, že se vaše nemovitost prodá výrazně pod cenou a vy nepocítíte takovou ztrátu a navíc, co je nejdůležitější, budete bez dluhů a můžete začít znovu s čistým štítem. Tuto verzi vám můžeme nabídnout, říkejme jí Přímý výkup. Když od vás investor nemovitost koupí, nechá vás v ní dále bydlet (formou nájmu) a za nějaký čas si můžete vzít hypotéku (sami nebo přes člena rodiny) a váš dům nebo byt si koupit zpět.

V případě Přímého výkupu nevadí, že máte na Listu vlastnictví zástavní právo (půjčku na bydlení, hypotéku..), exekuční příkaz k prodeji a jiná zatížení, pokud budou splněny podmínky. Tou nejdůležitější je, že dluhy na LV nesmí být vyšší, než hodnota vaší nemovitosti. Pokud toto splňujete, je možné, že pro vás máme mnohem lepší řešení než dražbu.

Nezřídka se stává, že člověk lpí na svém majetku, až se jím nechá stáhnout na úplné dno. Někteří zkrátka v těžkých chvílích rezignují, a než aby reagovali racionálně, nechají se bohužel svést okolnostmi. Každý už někdy slyšel něco jako; “Ať se děje, co se děje, mě už je to jedno”. My radíme, vezměte situaci do vlastních rukou. Na info@fitcredit.cz do předmětu napište “Před dražbou”, zavoláme vám a pokusíme se vaší situaci řešit.

07.10.2019

Je nákup kryptoměn investice nebo spekulace?

Odborníci a ekonomové spatřují rozdíl v jejich počáteční hodnotě.

investice nebo spekulace hardwarové chladící zařízení na kryptoměny

Na dnešní téma existují 2 protikladné názory. Investice znamená vložení části příjmů do dlouhodobých statků, které nemusí přinést okamžitý prospěch, ale mají nám zvýšit produkci statků v budoucnosti. Takový budoucí prospěch může být peněžního i nepeněžního charakteru. Jinými slovy se jedná o vkládání peněz někam nebo do něčeho hodnotného, s vidinou, že se “peníze” uloží na budoucí časy (není nutno pomýšlet pouze na “časy horší”) a nejlépe s nárůstem jejich hodnoty – množství.

Každý předpokládá, že investuje, vkládá část příjmů do něčeho hodnotného, co bude v budoucnu ještě hodnotnější, jako jsou např. nemovitosti, akcie, podílové fondy, dluhopisy nebo umělecká díla a podobně. Vše má na začátku nějakou hodnotu a historické zkušenosti naznačují, že hodnota poroste. Mezi investicí do výše uvedených možností a do kryptoměn, spatřují někteří odborníci a ekonomové rozdíl, právě v jejich počáteční hodnotě, “která je v případě kryptoměn nulová”, jelikož nejsou ničím kryty (tedy kromě důvěry) a z tohoto pohledu se prý nejedná o investici, ale o spekulaci. Jiní zase tvrdí, že o investice jde, jelikož dnes není kryto ani oběživo (mince a bankovky), které bývaly kryty zlatem a dnes jím dává hodnotu pouze naše víra a fakt, že s nimi všichni hrajeme stejnou hru. Jak jsou či nejsou peníze kryty se můžete dočíst zde.

20.08.2019 Úterý

Udělat si z půjčky finanční rezervu? Předplatit si splátky?

Když člověk řeší půjčku, pravděpodobně nebude mít na účtu 6 svých platů jako rezervu.

postava muže přehazuje lopatou peníze

Podívejme se okrajově na tvoření finančních rezerv. Jakou částku bychom měli mít takzvaně bokem? Je to určitě hodně individuální téma, ale nějaké obecné pravidlo bezpochyby platí. A proč vůbec řešit finanční rezervu ve chvíli kdy řeším půjčku? Pojďme na to od začátku. Názorů na toto téma určitě najdete řadu. Od finanční rezervy na 6, 12 nebo i 24 měsíců. Zdá se vám, že je to pro obyčejného Čecha nadlidský výkon? Nám ano. Především ve chvíli, kdy člověk řeší půjčku, pravděpodobně nebude mít na účtu 6 svých platů jako rezervu. Je tedy možné nebo dokonce moudré udělat si nějakou rezervu z půjčky nebo si předplatit nějaké splátky? My tvrdíme ANO!

My doporučujeme mít finanční rezervu minimálně na 1 měsíc nebo ve výši 1 svého platu (a proč jednoho? Protože je to mnohem víc než žádného). Rezervu na všechny měsíční náklady na živobytí, jako jsou nájem, jídlo, doprava, léky, splátky atp.

Velice často se děje, že klient neodhadne, podcení částku, kterou skutečně potřebuje, právě ve chvíli, kdy žádá o půjčku. Např. se klient s příjmem 20 000,- Kč rozhodne vzít půjčku na rekonstrukci nebo vybavení bydlení. Spočítá náklady a dojde k částce za materiál a práci 99 000,- a zažádá o půjčku 100 000,- Problém může nastat ve chvíli, kdy jsou to jediné peníze, které čeká (kromě výplaty). Peníze z půjčky padnou na “Reko” všechny, k tomu část peněz z výplaty na neočekávané výdaje a navíc přibude splátka. Nakonec zjistí, že by si ještě rád pořídil to, či ono a rozhodne se pro další půjčku, v horším případě se pro další půjčku rozhodne, aby vykompenzoval ztrátu z vlastních příjmů, kterou na začátku nepředpokládal. Nakonec následující půjčku vezme větší, než je potřeba, protože má přeci už zkušenosti, že nic se nemá podcenit. Z jedné půjčky jsou rázem 2.

Je toto ideální řešení? Nebylo by lepší na začátku úvah o půjčce s takovou situací počítat?

Verze: 100 000,- Kč na Reko + 1 plat + 3 x splátku vzniknuvší půjčky

Verze: 100 000,- Kč + 3x splátku vzniknuvší půjčky

Když si u spotřebitelské půjčky zaplatíte splátku hned při čerpání peněz a pokračujete ve splátkovém kalendáři, tak jak ho máte nastavený – tato nebo tyto (předplacené splátky) se vám zařadí do splátkového kalendáře. V případě, že vám v budoucnu vypadne příjem, tato splátka se započítá a vy to nemusíte řešit odkladem splátek nebo známým vytloukáním klínu klínem (novou půjčkou). Ano, peníze, které si vezmete navíc, jsou také úročeny, ale při výpadku peněz nemusíte brát novou půjčku, s novým poplatkem za sjednání. Čtěte také o “Půjčka po insolvenci, vyplacení exekucí nebo nedobrovolné dražby”

09.07.2019 Úterý

Mohu si vzít půjčku v insolvenci? A mohu si jí vzít po insolvenci?

Kromě rizika, které by “insolvent” tímto jednáním podstupoval, by také narazil na problém.

muž čeká a hledí na hodinky

Půjčka po insolvenci a vyplacení exekucí jsou v těchto měsících mezi vašimi dotazy TOP. Obecně si lidé moc neví rady, pojďme to tedy více rozebrat. Historicky jsme se nesetkali a ani po pátrání jsme nenarazili na zdroj, který by hovořil o zákazu si vzít půjčku v insolvenci. Jisté však je, že pokud by si “insolvent” vzal nějaký závazek, který by ovlivňoval řádné splácení jeho insolvence, mohla by mu být zrušena. Kromě rizika, které by “insolvent” tímto jednáním podstupoval, by také narazil na problém, že mu zkrátka žádná společnost (s největší pravděpodobností) nepůjčí.

Zákon o spotřebitelské půjčce obsahuje kritéria, za kterých věřitelé – poskytovatelé registrovaní u ČNB – mohou půjčky poskytovat. Kromě toho, že čím více je klient zadlužený, tím méně je pro věřitele “důvěryhodný”, je zde také aspekt, že věřitel musí důkladně prověřovat, zda je spotřebitel mj. schopen svůj závazek splatit. V případě insolvence je schopnost půjčku splatit kriticky ohrožena a smlouva by se mohla stát neplatnou. Co se týče půjčky v insolvenci, v případě, že je to nevyhnutelné, doporučujeme pouze tu od vašich blízkých.

V případě, že vám vaše insolvence již skončila, půjčku si vzít můžete – např. s námi – nezávaznou žádost vyzkoušejte zde.

06.07.2019 Sobota

Spotřebitelská půjčka lze kdykoli předčasně splatit za jasných pravidel!

Při naší komunikaci s klientelou narážíme až děsivě často na překvapené reakce, když klienta informujeme o jeho možnostech.

rozhodčí dohlíží na dodržování pravidel předčasného splacení spotřebitelské půjčky

Informace o tom, jaké náklady klient platí při předčasném splacení spotřebitelské půjčky, není sice nijak nová, ale je potřeba si jí opakovat a informovat o tom klienty.

Toto považujeme za podstatnou část odpovědi, která by vám neměla uniknout: Půjčku můžete zcela nebo z části splatit po celou dobu jejího trvání. V takovém případě máte právo na snížení celkových nákladů spotřeb. půjčky o výši úroku a dalších nákladů, které byste byli povinni platit v případě, kdy by nedošlo k předčasnému splacení spotřeb. půjčky. V takovém případě po vás věřitel může požadovat náhradu nákladů maximálně do 1% z předčasně splacené části spotřebitelského úvěru, pokud je doba do splacení úvěru delší než 1 rok nebo maximálně 0,5%, pokud je tato doba kratší než 1 rok. Toto platí v případě, že se jedná o spotřeb. Úvěr, jiný než na bydlení. Jedná se o zákon č. 257/2016 Sb. Celé znění předpisu a informace, jak je to se spotřebitelským úvěrem na bydlení a další podrobnosti ze zákona najdete zde. Tento zákon je platný od 1.12.2016.

Při naší komunikaci s klientelou narážíme až děsivě často na překvapené reakce, když klienta informujeme o jeho možnostech. Česko se ve finanční gramotnosti celosvětově nachází na posledních příčkách. Je to neuvěřitelné, ale některé zdroje hovoří, že i v druhém desetiletí nového milénia je Česká republika na úrovni rozvojových zemí. A dokonce se to prý nezlepšuje. Taková gramotnost se vyjadřuje v bodech na škále 0 – 100. Češi z posledního měření (2018) dosáhli hodnoty 56 a rok předtím 55. Mnozí nevědí, že spotřebitelská půjčka jde předčasně splatit a už vůbec nevědí, za jakých podmínek. Jiní mají o předčasném splacení půjčky kusé informace.

19.06.2019 Středa

Hypotéky zlevňují! Už čtvrtý měsíc po sobě!

V květnu 2019 si lidé sjednali hypoteční úvěry v objemu 15,927 miliardy korun.

stolní hodiny a hromádky mincí znázorňující zlevňování hypoték

Úrokové sazby hypoték dál padají směrem dolů, a to už čtvrtý měsíc. Průměrná úroková sazba propadla z dubnových 2,85% na květnových 2,80%. V květnu si klienti v průměru sjednávali hypotéky se sazbou 2,8 procenta. Během čtyř měsíců tak sazba klesla o 20 bazických bodů.
Zájem o hypotéky se zvedá. V květnu si pro hypotéky přišlo do bank 6 977 zájemců, což je o 582 více než v dubnu. Rostou i objemy. V květnu si lidé sjednali hypoteční úvěry v objemu 15,927 miliardy korun, což je zhruba o 1,3 miliardy korun více než ve čtvrtém měsíci letošního roku. Tím se dlouhé zlevňování hypoték dá vysvětlit. Odhady zatím zvyšování nepředpokládají.

03.06.2019

Jaké produkty nebo řešení hledají klienti v nebankovním sektoru?

Klienti se obrací na nebankovní sektor hlavně kvůli negativním záznamům v registrech klientských informací.

Samozřejmě je to spotřebitelská půjčka jiná než na bydlení, půjčka po insolvenci, vyplacení exekucí na majetku a bezúčelová půjčka s ručením nemovitosti. Poměr žádostí o půjčku po insolvenci a řešení exekucí velmi vzrostl. Důvodem je, že český trh s půjčkami nemá úrokové zastropování. Politici a právníci tvrdí, že ano, ale přesto tu působí firmy, které si naúčtují i 4 násobek toho co půjčili. Důsledek jsou negativní registry klientských informací nebo exekuce a následně insolvence. Situace se zlepšuje. Nikoli díky vládě, ale lidé pomalu začínají více uvažovat nad svými kroky. Doufáme, že se trh bude dále zlepšovat a úroky klesat.

  • Žádné rubriky

Napište nám co vás zajímá na info@fitcredit.cz

nejčastější dotazy na: půjčka po insolvenci, vyplacení exekucí, řešení nedobrovolných dražeb, spotřebitelská půjčka, půjčka s ručením nemovitosti.